%name باشگاه خوب چگونه باید باشد

باشگاه

امروز برای شما ویژگیهای یک باشگاه خوب را معرفی میکنیم وقتی قصد ورزش در یک باشگاه را دارید  درهر باشگاهی ثبت نام نکنید  در اینجا ما شمارا با ویژگیهایی که یک باشگاه خوب باید داشته باشد آشنا میکنیم

۱-اکثر باشگاه‌های خوب در ابتدای ورود شما یک تور آشنایی برایتان میگذارند و شما را با قسمت‌های مختلف باشگاه، دستگاه‌ها و حتی مربیان آشنا می‌کنند.گاهی هم یک جلسه رایگان ترتیب می‌دهند که فرد قبل از ثبت نام دائم، از چگونگی باشگاه و راحتی آن بر حسب شرایط خودش مطلع شود.

۲- ساعت کار باشگاه باید در حد ماکسیمم باشد، یعنی یا ۲۴ ساعت شبانه روز و یا حداکثر زمان شب و روز باشگاه باز باشد.

۳-هوای باشگاه اهمیت بسیار زیادی دارد.تهویه مطبوع باید در همه ساعات خوب کار کند و هوای باشگاه باید بدون استفاده از اسپری‌های خشبو کننده، تازه و مطبوع باشد.سطوح باشگاه مثل کف،دیوارها و دستگاه‌ها باید در نهایت تمیزی باشد.

۴-یک باشگاه خوب باید انواع و اقسام دستگاه‌های بدنسازی، سالن‌های خاص مخصوص تمرینات ایروبیک و حتی استخر و سونا داشته باشد. انواع و اقسام تجهیزاتی که باید در یک باشگاه ایده آل وجود داشته باشد از قرار زیر است:

*دمبل‌ها و‌هالتر‌ها:دمبل‌ها و صفحات وزنه در وزنهای مختلف باید به تعداد وجود داشته باشد تا هیچکدام از اعضاء برای تمرین در صف یک وزنه خاص تلف نکنند.

*دستگاه‌های بدنسازی: علاوه بر انواع دستگاه‌های بدنسازی مخصوص کلیه قسمت‌های بدن،یک باشگاه بدنسازی ایده آل باید به تعداد بالا از نیمکت‌های سینه قابل تنظیم،پیه اسکاتع سیمکش‌ها و امثال این داشته باشد.

*دستگاه‌های کاردیو: یک باشگاه خوب باید به تعداد کافی دستگاه کاردیو مثل، تردمیل،دوچرخه ثابت،دستگاه اپتیکال،پله، و … داشته باشد.

۵-در یک باشگاه خوب مقدار مسافت و تعداد دستگاه‌ها باید متناسب با تعداد اعضای آن باشد.

۶-توضیح نحوه انجام حرکت باید روی دستگاه‌های بدنسازی به همراه عکس نشان داده شده باشد.

۷-نکته مهم دیگر برای یک باشگاه خوب این است که دستگاه‌ها نباید آنچنان فشرده چیده شوند که محلی برای عبور و مرور اعضای باشگاه نباشد. این مشکل بیشتر به خاطر کوچک بودن فضای باشگاه ایجاد می‌شود.

۸-مربیان باشگاه خیلی اوقات ملاک شناخته شدن باشگاه هستند. یک باشگاه ایده آل باید از مربیان مجرب و درجه یک با سابقه کار بالا استفاده کند. طرز برخورد مربیان با اعضای باشگاه اهمیت زیادی دارد.مربیان باید روابط عمومی‌بسیار بالا داشته و در صورت نیاز اعضا در خدمت آنها باشند.

38887251080433975663 باشگاه خوب چگونه باید باشد

۹-در باشگاه‌های خوب، باید قبل از عضو شدن افراد،فرم و وضعیت سلامتی برای آنها تکمیل شود. این فرم باید توسط مربی مجرب یا پزشک مخصوص بررسی شود.

۱۰-یک باشگاه خوب باید قوانین سخت و اکید برای اعضای خود بگذارد، قوانینی مثل تمیز کردن دستگاه با اسپری آنتی باکتریال و حوله یا دستمال مخصوص، نظم در محل قرار گیری حوله‌ها،نحوه لباس پوشیدن اعضا، مقدار زمان استفاده از دستگاه‌ها، و… البته باید توجه داشت که همه این قوانین باید در راستای بالابردن نظافت و اتیکت باشگاه باشد.

%name باشگاه خوب چگونه باید باشد

۱۱-امنیت باشگاه از جمله عوامل بسیار مهم در جلب و حفظ اعضا برای باشگاه است.کلید لاکر (کمد لباس) باید فقط دست خودتان باشد و بهتر است که برای جلوگیری از دزدی یا درگیری در باشگاه از دوربین مدار بسته در سراسر باشگاه استفاده شود.

۱۲-باشگاه بانوان بهتر است اتاقی مخصوص نگهداری کودکان داشته باشد که خانوم‌ها در زمان ورزش دیگر نگران مراقبت از فرزندان خود نباشند.

۱۳-سیاست شهریه باشگاه باید کاملا معقول و متناسب با امکانات باشگاه باشد.

۱۴-نزدیک بودن باشگاه به خانه و یا محل کار اعضاء یکی از مهمترین عواملی است که افراد در انتخاب باشگاه باید خیلی به آن توجه کنند.هرچه مسافت منزل تا باشگاه کمتر باشد، استفاده شما از آن بیشتر خواهد شد.

۱۵-بوفه باشگاه باید کاملا مجهز و کامل باشد و انواع و اقسام غذاها و نوشیدنی‌ها را در فضایی مطبوع و خوشایند در اختیار اعضا قرار دهد.

۱۶-وجود متخصص تغذیه و پزشک در باشگاه یکی دیگر از امتیازات مهم یک باشگاه ایده آل است.

۱۷-هیچ چیز بدتر از این نیست که اعضا وقتی وارد باشگاه می‌شوند، دستگاه‌ها خراب باشد و به مسئولین اطلاع دهد و وقتی بعد از چند روز دوباره به سراغ ان دستگاه می‌رود، هنوز خراب باشد. البته بعضی مشکلات باشگاه زمان بیشتری برای تعمیر می‌برد اما مسئولین باید کاملا در این زمینه توجه نشان دهند.

۱۸-باشگاه‌های خوب باید این امکان را برای اعضا فراهم کنند که فرد بتواند بین مربی عمومی‌و مربی خصوصی یکی را انتخاب کند. هر دو دسته مربی‌ها باید مربیان مجرب،کاردان و آشنا به علم روز باشند.

۱۹-پرسنل باشگاه باید افرادی با روابط عمومی‌بسیار بالا و مودب باشند.

۲۰-یکی دیگر از امتیازاتی که باشگاه‌های خوب دارا هستند، داشتن اتاق ماساژ،دستگاه‌های مخصوص برنزه کردن، فروشگاه لباس ورزشی، و…. می‌باشد.

شما هم می‌توانید نظرات و تجربیات خود را در رابطه با باشگاه‌های ورزشی که در آن تمرین می‌کنید را با کاربران سایت در میان بگذارید.