%name تاثیر ورزش پینگ پنگ بر بهبود بیماری آلزایمر

پینگ پنگ

امروز درباره ورزش پینگ پنگ بحث میکنیم. این ورزش چه تاثیری برروی سلامت مغز افراد دارد و، وقتی بازی پینگ پنگ انجام می دهیم در بدن چه اختلالاتی رخ می دهد.

محققان انگلیسی درحال بررسی تاثیر ورزش پینگ پنگ بر بهبود بیماری آلزایمر هستند.دکتر «متیو کمتن» محقق دانشگاه کینزکالج لندن گفت: از چندی قبل با بررسی دو گروه دریافتیم گروهی که ورزش کرده کمتر افسرده شده اند.

وی افزود: با توجه به تاثیر تمام رشته های ورزشی بر سلامت انسان در این تحقیق، تاثیر پینگ پنگ بر بیماری فراموشی و آلزایمر در سالمندان بررسی شد و نشانه های بهبود در سالمندانی که پینگ پنگ بازی می کنند دیده شده است.

محقق دانشگاه کینزکالج لندن می گوید، هیپوکامپس یا هیپوکامپ که قسمتی از کناره مغز است در تقویت حافظه جدید نقش زیادی دارد و در افراد مبتلا به  آلزایمر، آسیب می بیند.

دکتر کمتن در پاسخ به این پرسش که چرا پینگ پنگ را به عنوان رشته ورزشی مورد بررسی قرار داده است، اظهار کرد: پینگ پنگ از جمله رشته های ورزشی است که جنبه اجتماعی و رقابتی دارد و با توجه به نیاز تمرکز و همخوانی مغز و دست، کارکرد مغز را بالا می برد و این بهبود و یا پیشگیری بیماری فراموشی و آلزایمر در افراد سالمند موثر است.

«اندرو بتلی» مسوول انجمن درمان با پینگ پنگ گفت: پس از مستندی که از هشت سالمند از ملیت های مختلف ساخته شده و این هشت سالمند با ورزش پینگ پنگ به مسابقات جهانی بالای هشتاد سال مغولستان راه یافتند دریافتیم این ورزش می تواند در درمان یا بهبود بیماری سالمندان در انگلیس موثر باشد.

وی افزود: با توجه با اینکه در انگلیس تعداد زیادی سالمند یا افراد تنها زندگی می کنند و فعالیت فیزیکی ندارند انجمن درمان با پینگ پنگ انگلیس، درقدم نخست به اماکنی که در سراسر کشور، محل نگهداری سالمندان است می رود و سالمندان را به ورزش پینگ پنگ تشویق می کند و حتی سالمندانی که توان ورزش ندارند با دیدن دیگران لذت می برند که این نیز در روحیه سالمندان تاثیر دارد.

«تری دادلین»، قهرمان پینگ پنگ جهان زمانی که به قهرمانی رسید از دو نوع بیماری سرطان رنج می برد.

قهرمان پینگ پنگ جهان می گوید با پینگ پنگ ذهن و بدن انسان سالم می ماند چون همیشه باید تمرکز و توپ را در دو جهت میز دنبال کنی که این حالت مغز را بیشتر فعال می کند.

 


مرتبط:

مجموعه آموزش کامل تنیس

آموزش از مقدماتی تا حرفه ای

%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF %D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4 %DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84 %D8%AA%D9%86%DB%8C%D8%B3 %D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85 تاثیر ورزش پینگ پنگ بر بهبود بیماری آلزایمر

آموزش تنیس از مبتدی تا حرفه ای DVD

ارتقا بازی شما در هر سطحی که هستید!

در شش قسمت و شش دی وی دی فشرده به صورت divx

با کیفیت مطلوب قابل پخش بر روی تمام پخش کننده های خانگی و کامپیوتر

آموزش توسط جیمز جنسن یکی از محترمترین بازیکنان و مربی های این ورزش 

که وظیفه اموزش این مجموعه به عهده اوست .

دارای مدرک UPSTA و ۲۰ سال تجربه حرفه ای بازیکنی و مربیگری

سر فصل های این مجموعه فوق العاده آموزشی:

 – اموزش فورهند  ( ضربه به توپ با جلوی راکت )
 – اموزش بک هند ( ضربه به توپ با پشت راکت )
 – اموزش Serve  ( سرویس )
 – اموزش حمله عمقی
 – اموزش دفع کردن حمله
 – اموزش نکاتی در مورد Net و Volleys
 – اموزش ضربه  ( Killer Angel )
 – و …

توضیحات بیشتر

naghdi1 تاثیر ورزش پینگ پنگ بر بهبود بیماری آلزایمرposti1 تاثیر ورزش پینگ پنگ بر بهبود بیماری آلزایمر