93382b0ac3322870e9a60c5fd1257844 توصیه متخصصان درهنگام کار با وزنه

کار با وزنه

کارکردن با وزن، اگر بطور صحیح انجام شود ،و تعداد دفعات آن رعایت شود، ضامن سلامتی افراد است. پژوهش های اخیر بیانگر این است که، کسانیکه در طول هفته دو دفعه وزنه کار کنند ،از افزایش چربی جلوگیری می شود

و حتی پیشگیری از بروز انواع بیماری هایی مانند دیابت و ناراحتی های قلبی دارند. متخصصان نکته های زیر را هنگام کار با وزنه توصیه می کنند.
▪ تنفس: تنفس درست و مناسب در مدت زمان حمل وزنه ها، برای کنترل فشار خون ضروری است. در طول مدت حمل وزنه ها نفس عمیق بکشید و در میان دوره ورزش به طور طبیعی تنفس کنید.
▪ زمان: چربی های خود را در یک دوره بسوزانید و در فکر تغییر ناگهانی وزن نباشید و به جای آن به طور آرام، منظم و با احتیاط عمل کنید. این بهترین راه برای رسیدن به نتیجه است.
▪ تعداد حرکت: نیازی نیست که ۱۵ مرحله پشت سر هم وزنه حمل کنید تا نتیجه را ببینید. یک یا دو مرحله حرکت ،شما را به نتیجه می رساند.
▪ شروع آسانتر: شما قوی هستید اما نیازی نیست که این قدرت را به همه نشان دهید. وزنه ای که برای توان شما سنگین است بلند نکنید. باید توانایی این را داشته باشید که ۱۰ تا ۱۵ حرکت پی درپی را قبل از این که ماهیچه هایتان احساس خستگی کنند انجام دهید.
▪ رعایت توازن: اطمینان حاصل کنید که اکثر ماهیچه های بدنتان در حال فعالیت هستند. عضلات شکم، سینه، پا، بازو و دست ها و عضلات پشت. از همه آنها به طور یکنواخت و به یک میزان استفاده کنید.
استراحت: یک فرصت یک یا دو روزه به خودتان بدهید تا انرژی صرف شده در ورزش را به دست آورید.


پیشنهادی:

%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4 %DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84 %D8%A8%D8%AF%D9%86%D8%B3%D8%A7%D8%B2  %D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87 %D8%A7  توصیه متخصصان درهنگام کار با وزنه

آموزش بدنسازی با سیستم Muscle & Fitness Series

همراه با هدیه ویژه :آموزش بدنسازی با رونی کلمن

 naghdi1 توصیه متخصصان درهنگام کار با وزنهposti1 توصیه متخصصان درهنگام کار با وزنه

ادامه مطلب آموزش کامل بدنسازی – Muscle and Fitness