1017387 589802224403675 2143436326 n درباره داروی ورزشی اکساندرولون  بیشتر بدانیم

داروی ورزشی

قبل از اینکه از داروی ورزشی  اکساندرولون استفاده کنید  اول این دارورا بشناسید و فواید  وعوارض و مقدار مصرف  آن را بخوانید سپس استفاده کنید
Oxandrolone از دسته استروئیدهای آنابولیک بوده و به صورت قرصهای ۵/۲ میلی گرمی در بسته بندی ۵۰ و ۱۰۰ عددی عرضه میگردد. دارای عمر نیمه ی ۱ تا ۹ ساعت و مدت زمان مؤثر ۸تا ۱۲ ساعت میباشد. ترکیبی با اثر سمیت کبدی کم، اثر آندروژنیک ضعیف و اثر آنابولیک متوسط بوده و تأثیرچندان بارزی در سرکوب محور هیپوتالاموس، هیپوفیز و بیضه ها ندارد. موارد یاد شده ۴ صفت ممتاز این استروئید میباشد که آن را به یکی ازمناسبترین استروئیدهای آنابولیک با عوارض جانبی نسبتاً پایین مبدل کرده است. دوز مؤثر Anavar در ورزشکاران مذکر ۲۰ تا ۱۰۰ میلیگرم در روز و در ورزشکاران مونث ۵/۲ تا ۲۰ میلیگرم در روزمیباشد.

مدت زمان قابل تشخیص آن درخون به جهت تستهای دوپینگ ۳ هفته است. نسبت اثر آنابولیک به آندروژنیک آن ۲۴:۶۳۰-۳۲۲بوده به این معنی که تأثیر آندروژنیک وبه عبارتی عوارض وابسته به آندروژن آن همانند Gynecomastia و آکنه و ضخیم شدن تون صدا و طاسی و… در مقایسه با اثرآنابولیک حدود ۱۵ تا ۲۰ برابر کمتر است وبا دوز بالایی درحدود ۸۰ تا ۱۰۰ میلیگرم درروز به راحتی تحمل میشود واکثر عوارض جانبی سایر استروئیدهای آنابولیک همانند احتباس آب ونمک و… را نداشته وبه خاطر همین دلایل جزو استروئیدهای بسیار پرمصرف به خصوص دربانوان در رشته ی بدنسازی وسایر رشته های ورزشی میباشد.