1005661 640583725951979 457582436 n نفش ورزش بدنسازی درکوتاهی قد

تاثیر قد در بدنسازی

 

در این بخش درباره ورزش بدنسازی در قد افراد؛ توضیح می دهیم اینکه آیا این ورزش در بلند شدن قد افراد تاثیر دارد یا خیر؟ آیا باعث کوتاه ماندن قد می شود وآیا  ارتباطی به قد دارد یا خیر

کوتاه موندن قد یا کوتاه شدن قد در این ورزش !!!

متاسفانه متاسفانه خیلی از دوستان و حتی مردم در سطح اجتماع , فکر میکنند که فعالیت در این ورزش , باعث کوتاه موندن قد و یا کوتاه شدن قد میشه .

باید یه حقیقتی رو روشن کنم :

یکی از دلایلی که خیلیها چنین دیدی نسبت به این ورزش دارند اینه که چون اکثر قریب به اتفاق ورزشکاران حرفه ای در این ورزش , قد نسبتا کوتاهی دارند , همه فکر میکنند که این ورزش باعث قد کوتاه شدن میشه !

که اصلا اینطور نیست و باید خدمتشون عرض کنم که برای پیشرفت بهتر در عرصه حرفه ای در این ورزش , باید کمی قدتون کوتاه تر از مردم عادی باشه تا عرض بدنتون و کلا پر بودن بدنتون (از نظر عضلانی) بهتر در دید داوران نمایان باشه . البته این بدین معنی نیست که کسانی که قدشون بلنده , نمیتونن در این ورزش پیشرفتی کنند , برای مثال : رونی کلمن با قد حدود ۱۸۰ سانت یکی از بلند قدترین ها بوده در این ورزش و خیلی های دیگه ولی در کل , هر چی قد کوتاه تره در این ورزش , پیشرفت عضلانی و حجمگیری عضلانی , راحتتره .

در ضمن , به نظر شما , از هر چند تا پسر , یکیشون قد بالای ۱۸۰ سانت داره ؟! معمولا قدبلندترین پسرها بین ۱۷۵ تا ۱۸۰ سانت هستند .
خب حالا چند تا از این قد بلندها به این ورزش روی میارند ؟! آمارشون خیلی کمه .

پس نمیشه چنین آماری کمی رو , یعنی کوتاه قد بودن بدنسازها یا پسرها رو نسبت داد به این ورزش .

تمام این بحثها در کلمه ای فوق العاده فوق العاده فوق العاده مهم به نام “ژنتیک” خلاصه میشه .

کوتاه بودن , بلند بودن , چاق بودن , لاغر بودن … , تمام اینها بر میگرده به صفات ارثی ای که ما از خانواده میگیریم .

“ژنتیک” خیلی مهمه برای پیشرفت در هر ورزشی . باید ورزشتون رو نسبت به تیپ بدنتیتون انتخاب کنید تا بتونید در اون ورزش پیشرفت خوبی داشته باشید البته نمیگم که اگه ژنتیکتون به اون ورزش نمیخوره پس نمیشه توش پیشرفت کرد , میشه ولی زمان و انرژی خیلی بیشتری رو میطلبه .

ما ایرانیها کلا , ژنتیکن “قد بلند” نیستیم” .

من خودم به شخصه خیلی ها رو میشناسم که چندین ساله در این ورزش فعالند ولی قدهای بلندی هم دارند . به خودتون هم رجوع کنید , میبینید که هر کدومتون چند نفر از دوستاتون هستند که قدهای بلندی دارند ولی این ورزش رو هم انجام میدند .

خیلی ها رو دیدم که مثلا حرکت “اسکوات” رو انجام نمیدند , به دلیل اینکه مثلا قد رو کوتاه میکنه ؟!؟!؟

باید خدمتشون عرض کرد که اگه بدنی بخواد با هفته ای ۳ ست اسکوات , قد کوتاه بشه , همون بهتر که قد کوتاه بشه . با کمی تفکر میشه این فرضیه خنده دار پی برد . ما در طول روز ۱۰ها کار دیگه میکنیم که اونها بیشتر از هفته ای ۳ ست “اسکوات” رفتند , باعث قد کوتاهی میشن , یکیش خمیده راه رفتن یعنی سینتون ستبر نکردنه . یکیش ۶ ساعت نشستن و با فیسبوک کار کردنه , یکیش بی خوابیهای شبانه و ۱۰ها …..

لطفا کمی حرفه ای تر و با دید بازتری به چنین مسائلی نگاه کنید . هیچ چیزی نیست که مثل ورزش کردن البته به صورت علمی و اصولی , باعث پیشرفت رشد بدنی بشه .


پیشنهادی:

%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4 %DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84 %D8%A8%D8%AF%D9%86%D8%B3%D8%A7%D8%B2  %D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87 %D8%A7  نفش ورزش بدنسازی درکوتاهی قد

آموزش بدنسازی با سیستم Muscle & Fitness Series

همراه با هدیه ویژه :آموزش بدنسازی با رونی کلمن

 naghdi1 نفش ورزش بدنسازی درکوتاهی قدposti1 نفش ورزش بدنسازی درکوتاهی قد

ادامه مطلب آموزش کامل بدنسازی – Muscle and Fitness