افزایش وزن و دلایل تعجب آور  چاقی و اضافه وزن ناخواسته

اضافه وزن ناخواسته افزایش وزن و دلایل تعجب آور  چاقی و اضافه وزن ناخواسته

افزایش وزن و دلایل تعجب آور چاقی و اضافه وزن ناخواسته

 

علیرغم رعایت نکات کاهش وزن، فعالیت ورزشی و . ..ناگهان دچار اضافه وزن، چاقی و افزایش وزن ناخواسته  می شوید. اکنون دلایل افزایش وزن ، (چاقی و اضافه وزن ناخواسته ) را  که شاید تا به حال نشنیده باشید و برایتان تعجب آور باشد را بیان می کنیم

این تعجب آور نیست که غذاهایی سر شار از سرخ کردنی‌ها و دسرهای شیرین و الکل‌ها و نیز وعده‌های غذایی حجیم چاق کننده هستند و باعث افزایش وزن میشوند و همینطور این طبیعی است که اگر دریافت کالری بیش از سوزاندن آن باشد هم، سبب افزایش وزن می‌گردد.اما چیزی که مهم است این است که علی رغم رعایت نکات بهداشتی، مانند محاسبۀ میزان کالری دریافت شده و مصرف و سوزاندن آن، فعالیت ورزشی مناسب و نهایتاً رعایت سبک زندگی به نحوی که شما هرگزافزایش وزن  و یا چاقی نداشته باشید ناگهان بنا به دلایلی ممکن است دچار اضافه وزن گردید که حتی نمی‌توانید باور کنید که چه اتفاقی افتاده؟

افزایش وزن مساله یی است که بسیاری از افراد با آن دست به گریبانند. این مساله یک شبه روی نمی دهد و عوامل زیر در به وجود آمدن آن دخیل هستند:

برای اینکه بدانید شانستان برای تناسب اندام مطلوبی که در نظر دارید چقدر است ، بررسی دلایل زیر بسیار مهم است .

گاهی مساله ممکن است به سادگی احتباس آب در بدن یا افزایش حجم عضلات باشد که موجب اضافه وزن میشود. بنابراین دلایل افزایش وزن بیشتر از آن چیزی است که در ظاهر به نظر میرسد.این امر تا اندازه ای نشان میدهد که چرا وقتی بدنبال برنامه کاهش وزن هستیم، این برنامه باید متناسب با علت ریشه ای افزایش وزن هر شخص باشد.

استرس و افسردگی باعث اضافه وزن می شود

تا به حال کسی به شما نگفته است که افسرده بودن موجب اضافه وزنتان میشود و این موضوع فقط مختص کسانی نیست که دل شکسته هستند و برای فرار از این حالت به بستنی خوردن روی آورده اند. در واقع، برخی از کسانی که استرس دارند به غذاها به عنوان چیزی که به آنها آرامش میدهد یا چیزی که به عنوان راه حل مقابله با این حالت است،  روی می آورند .علاوه بر این، آسیب های فیزیکی یا احساسی میتواند منجر به افزایش وزن به صورت مشخص شود و ایجاد شرایط  پراسترس  را به دنبال داشته باشد. همه اینها به دلیل یکی از هورمون های استرس به نام  ”کورتیزول” میباشد که عاملی پنهان است و در نتیجه اشتها را افزایش میدهد. این اتفاق در کسانی که در محیط کاریشان استرس دارند نیز روی میدهد و در این موارد داشتن فعالیت بدنی هیچ کمکی به اجتناب از افزایش وزن نمیکند.

مهم است بدانید چه چیزی موجب استرس شدید در شما میشود، در غیر این صورت دچار سندروم کوشینگ۱ خواهید شد. درمان افسردگی روشی موثر برای جلوگیری از اجتناب وزن خواهد بود چراکه درمان موثر ذهن بر کل بدن تاثیر میگذارد. زنان و مردان با انواع مختلف استرس مواجه هستند که منجر به افزایش وزن میشود. گاهی تنها چیزی که لازم است رفتن به تعطیلات برای تجدید قوا و کنار آمدن با فشارهای مشابه ای است که قبلا شما را دچار افسردگی کرده بود.

کمبود خواب باعث  ذخیره چربی در بدن می شود

کمبود خواب  واکنشی ناشی از استرس را در فیزیولوژی بدن تحریک میکند که موجب ذخیره فعال چربی  میشود. در عین حال شخصی که بیخوابی دارد ممکن است  برای وقت کشی در طول شب تنقلات بیشتری مصرف کند. علاوه بر این، کمبود خواب، ممکن است موجب تغییر در سطح هورمون ها شود و بنابراین اشتها و احساس گرسنگی را افزایش دهد و شخص مثل قبل  بعد از غذا خوردن احساس سیری نداشته باشد.

افزایش وزن افزایش وزن و دلایل تعجب آور  چاقی و اضافه وزن ناخواسته

افزایش وزن و دلایل تعجب آور چاقی و اضافه وزن ناخواسته

چاقی یکی از اثرات جانبی داروها

داروهایی مثل ضد افسردگی ها  میتواند اثرات جانبی بدی مثل افزایش وزن  داشته باشد که این موضوع به بدن شخص و میزان مصرف دارو بستگی دارد. در چنین شرایطی با تغییر سبک زندگی چیزی عوض نمیشود چراکه این چاقی تنها به دلیل تاثیر قرص هاست. تغییرات کمی که در متابولیسم بدن رخ میدهد و افزایش اشتها منجر به افزایش وزن قابل توجه وزن در یک ماه میشود.

خوب است یادآور شویم این شرایط که به دلیل مصرف داروهای تجویز شده ایجاد میشود موجب استرس فیزیولوژیکی میگردد. وقتی از فهرست داروهایی که موجب اضافه وزن میشوند اطلاع پیدا میکیند در ابتدا بسیار بی ضرر به نظر میرسند و زیاد نگران کننده نیستند. به نظر میرسد اثر آرامش بخش این داروها به افزایش وزن کمک میکند. اگر تصور میکنید که داروهایتان موجب اضافه وزن میشوند با پزشکتان مشورت کنید.

افزایش اشتها و احتباس مایع در بدن از عوارض اصلی مصرف استروئید ها

مسلم است که مصرف استروئیدها ی افزایش وزن  موجب چاقی میشود اما این افزایش وزن در مصرف برخی از استروئیدهای ضد التهاب مثل پریدنیسون۲ مطلوب نیست. افزایش اشتها و احتباس مایع در بدن از عوارض اصلی این استرویید ها است. میزان اضافه وزنی که ایجاد میشود به مدت زمان مصرف دارو و میزان مصرف تان بستگی دارد.

متاسفانه مصرف استروئیدها برای درمان لوپوس ، التهاب مفاصل و آسم ممکن است موجب سندرم کوشینگ شود؛ سندروم کوشینگ شرایطی است که هورمون کورتیزول در بدنتان به شدت بالا میرود. این هورمون موجب افزایش اشتها میشود. این افزایش وزن ممکن است به طور قابل توجهی در ناحیه دور گردن و صورت باشد.

مشکلات سلامتی و بیماری های پنهان موجب افزایش وزن می شود

شرایطی مثل دیابت نیز میتواند موجب افزایش وزن در بیماران شود. در بیماران دیابتی انسولین به میزان مطلوب تولید نمیشود و این امر موجب میشود قند ها به طور غیرقابل کنترلی به چربی تبدیل شوند.  یکی دیگر از دلایل اساسی افزایش وزن کم کاری تیروئید است. در کم  کاری تیروئید میزان سوخت و ساز بدن کم است زیرا میزان تولید هورمون غده تیروئید کافی نیست. بنابراین افزایش وزن به راحتی اتفاق می افتد چراکه در طول روز کالری کافی سوزانده نمیشود.

 پلانتر فاشیاتیس۳ (التهاب رباط کف پا) نیز میتواند موجب افزایش وزن ناخواسته شود. چراکه این شرایط باعث میشود از میزان ورزشتان کم کنید و همین موجب افزایش وزن میشود.

با درمان این مشکلات میتوان روند افزایش وزن را تغییر داد. برنامه ورزشی تان را متناسب کنید تا از افزایش وزن ناشی از کم تحرکی اجتناب کنید این کار از درد ناشی از پلانتر فاشیاتیس جلوگیری میکند.

عدم تعادل هورمون

عدم تعادل هورمون میتواند از عوارض مصرف داروها باشد ولی به عنوان یکی از عوارض افسردگی پس از زایمان نیز دیده شده است. یکی دیگر از دلایل عدم تعادل هورمون ها یائسگی است. در زنان پس از یائسگی تولید استروژن متوقف میشود و چربی ها  در ناحیه شکم ذخیره میشوند. سندروم پلی کیستیک تخمدان۴ یکی دیگر از مشکلاتی است که در اغلب زنان و در سنین باروری ایجاد میشود. متاسفانه، بدن زنانی با این شرایط، به انسولین مقاوم میشود و همین منجر به افزایش وزن میگردد.

از زمانیکه این تاثیرات تشخیص داده شوند میتوان روند آنها را تغییر داد یا به تاخیر انداخت. هورمون درمانی میتواند به دلایل بسیار زیادی انجام شود. تشخیص اینکه هورمون ها در افزایش وزن موثرند یا برنامه غذایی نادرست موجب اضافه وزن شده  بسیار ساده است. اگر سطح هورمون ها در بدن متعادل باشد ؛ هم در زنان و هم در مردان از ذخیره چربی در شکم و بازوها جلوگیری میشود. این افراد دیگر اندامشان متناسب است ولی بیشتر از روی منحنی چاقی بدنشان شناخته میشوند.

بالا رفتن سن نیز بر سبک زندگی تاثیر میگذارد. این شرایط غیرقابل اجتناب موجب کند شدن روند متابولیسم میشود؛ در ۵۰ سالگی میزان کالری که در بدن سوزانده میشود نسبت به میزان کالری سوزانده شده در ۲۰ سالگی کمتر است. حتی ورزش کردنتان نیز آرامتر میشود.

ناکافی بودن مواد مغذی ضروری یا کند کار کردن روده ها

ناکافی بودن میزان ویتامین D ، آهن یا منیزیم میتواند بر متابولیسم بدن تاثیر داشته باشد یا سطح انرژی تان را طوری کاهش دهد که داشتن سبک زندگی سالم برایتان مشکل شود. در نتیجه برای انجام ورزش احساس ضعف میکنید و برای بالا بردن سطح انرژی تان به مصرف غذاهای شیرین و کربوهیدرات ها  روی می آورید. مسائل گوارشی از جمله حرکات روده ای کند نیز میتواند دستگاه گوارشتان را تحت تاثیر قرار دهد و موجب اضافه وزن شود.


پیشنهادی:

روغن خراطین

مناسب برای ورزشکاران – حجم دادن موضعی عضلات

مناسب برای بانوان و حجم دادن گونه،لب، سینه و..

مناسب برای آقایان و افزایش سایز الت

%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4 %D8%AD%D8%AC%D9%85 %D8%B7%D9%88%D9%84 %D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86 %DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%DB%8C %D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%B7%DB%8C%D9%86 افزایش وزن و دلایل تعجب آور  چاقی و اضافه وزن ناخواسته

قیمت با ۳۰ درصد تخفیف ویژه : فقط ۲۷۷۰۰ تومان

buy r افزایش وزن و دلایل تعجب آور  چاقی و اضافه وزن ناخواسته

خرید نقدی با تخفیف ویژه ۲۵۷۰۰

naghdi1 افزایش وزن و دلایل تعجب آور  چاقی و اضافه وزن ناخواسته

مطالعه بیشتر

::::::::::::::::::::::::::::::::::

مرتبط:

بهترین روش از بین بردن چربی ها و شش تکه کردن شکم

%D8%A2%D8%A8 %DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86 %DA%86%D8%B1%D8%A8%DB%8C %D8%B4%DA%A9%D9%85 افزایش وزن و دلایل تعجب آور  چاقی و اضافه وزن ناخواسته

اگر از چربی های اضافه روی شکم و اطراف شکم خسته شده اید  مطلب را دنبال کنید

به راحتی میتوانید با تمرینات abs

عضلات شکم و کمر خود را تقویت کنید و

چربی های اضافه شکم را آب کرده به تناسب اندام دلخواه برسید

همه انچه برای رسیدن به یک فرم شکم،

کمر و میان تنه زیبا و ایده آل به آن نیاز دارید.

برنامه تمرینی منحصر به فرد برای تکه تکه کردن ماهیچه های شکم!

چربی سوزی به روش Abs -آب کردن چربی های اضافه شکم

تقویت ماهیچه های شکم و کمر

 شش تکه کردن عضلات شکم(۶پک شکم)

از بین بردن چاقی به روش Abs

آب کردن چربی های مقاوم!

رفع  گودی کمر ، قوس کمر،جلو آمدن شکم

 رفع مشکلات در ستون مهره ها

و…

توشیحات بیشتر..

naghdi1 افزایش وزن و دلایل تعجب آور  چاقی و اضافه وزن ناخواستهposti1 افزایش وزن و دلایل تعجب آور  چاقی و اضافه وزن ناخواسته