تاثیر گیاهان چلیپایی درتناسب بدن

1466239 561827473891761 1081874227 n 245x300 تاثير گياهان چليپايی در تناسب بدن

تاثیر گیاهان چلیپایی در تناسب بدن

احتمالاً برایتان عجیب خواهد بود که بگوییم بروکلی باعث لاغری و مقابله با آسم و آلرژی‌های دستگاه تنفس می‌شود..

باید بدانید گیاهان چلیپایی علاوه بر این که به کاهش وزن کمک می‌کنند بلکه مانع از ابتلا به آسم و برخی از آلرژی‌ها نیز می‌شوند.

کلم بروکلی از خانواده سبزیجات برگ سبز تیره است که منبع بسیار خوب کلسیم می‌باشد که مصرف منابع کلسیمی مانع جذب چربی در بدن می گردد. از طرفی فیبر بالای موجود در این کلم سبب پر شدن حجم معده فرد می شود و از این حیث می‌تواند در پیشگیری و درمان چاقی موثر باشد. از آنجایی که مصرف انواع کلم ها ۳۰ تا ۴۰ درصد از حجم معده را می گیرد، مصرف آنها سبب کم شدن اشتهای فرد و به دنبال آن لاغری خواهد شد.

مصرف انواع کلم‌ها و بخصوص کلم بروکلی برای دستگاه گوارش مفید بوده و مصرف اینگونه سبزیجات، یبوست ناشی از کمبود فیبر بدن را برطرف خواهد کرد.

محققان دانشگاه کالیفرنیای ایالات متحده‌ی آمریکا روی افرادی که روزانه ۲۰۰ گرم جوانه‌ی بروکلی مصرف می‌کردند بررسی‌هایی انجام دادند.

آن‌ها مشاهده کردند میزان آنزیم‌های آنتی اکسیدانی در سیستم گوارش و همچنین در سیستم تنفسی این افراد سه برابر بیشتر است. محققان آمریکایی معتقدند مصرف بروکلی از ابتلا به بیماری آسم، آلرژی‌ها و مشکلات مشابه دستگاه تنفسی پیشگیری می‌کند.

در این پژوهش محققان، افرادی که هر هفته ۳۴۰ گرم و یا به عبارتی در روز حدود ۵۰ گرم بروکلی مصرف می‌کردند را نیز تحت نظر گرفتند و مشاهده کردند ژن‌های مقابله کننده با سرطان در این افراد بیشتر است. واقعیت این است که بروکلی سرشار از سولفورفان است. محققان توصیه می‌کنند که برای مقابله با آسم و آلرژی‌ها و یا برای استفاده از ارزش غذایی بالای آن حتماً بروکلی را در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانید.

سولفورفان‌ها ترکیباتی هستند که به بدن کمک می‌کنند تا با سرطان مبارزه کند و احتمال ابتلا به این بیماری مهلک را کاهش دهد.


اموزش تناسب اندام در ۹۰ روز

%D8%A2%D8%A8 %DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86 %DA%86%D8%B1%D8%A8%DB%8C %D8%B4%DA%A9%D9%85 تاثير گياهان چليپايی در تناسب بدن

توضیحات بیشتر