ورزش پیلاتس ، آیا پیلاتس ورزشی صرفا زنانه است؟

 

1005021 562750997132742 1238681081 n 300x176 ورزش پيلاتس ، آيا پيلاتس ورزشي صرفا زنانه است؟
ورزش پیلاتس ، آیا پیلاتس ورزشی صرفا زنانه است؟

اگر تا به حال چنین تصوری از این ورزش داشته اید، پس با ما در این مطلب همراه شوید.

از آنجایی که امروزه خانم‌ها خیلی بیشتر به سراغ کلاس‌های ورزشی پیلاتس می‌روند، مردها تصور می‌کنند که پیلاتس یک ورزش زنانه است. اما علم کنترولوژی یا همان پیلاتس توسط آقای ژوزف پیلاتس ابداع شده و همچون فعالیت‌های سختی مانند بوکس مورد استفاده‌ی مردان نیز قرار می‌گیرد!

مزایای پیلاتس برای مردان چیست؟

مردان هم همچون خانم‌ها به ورزش کردن احتیاج دارند. در حقیقت مردان با توجه به پاهای محکم و ناحیه‌ی لگن کوچکتر نسبت به خانم‌ها، بدون ورزش‌های تقویتی، استعداد بیشتری برای تجربه‌ی صدمات کمری دارند. ورزش‌هایی که در عین کشش عضلات، بر روی تقویت آن‌ها تمرکز می‌کند، فرم فوق‌العاده‌ای از ورزش‌‌ها برای چنین مشکلاتی‌ هستند.

چربی بدن کمتر

به طور فزاینده‌ای، شیوه‌ی زندگی بی تحرک ما، باعث سنگین‌تر شدن وزن ما شده است. تجمع چربی در مردان متفاوت از خانم‌هاست، اما بطور قابل توجهی خطرناک‌تر نیز هست! از آنجایی که در مردان چربی به تجمع در اطرف شکم تمایل دارد، بنابراین خطر ابتلا به حملات قلبی و سکته مغزی بیشتر است. پیلاتس برای تقویت عضله و همچنین کاهش چربی بدن فوق‌العاده است.

انعطاف پذیری

ورزش‌های امروزی معمولاً مردها را به بدنسازی سوق می‌دهد و به حرکاتی که در عین قدرتی بودن به انعطاف و تعادل نیز تمرکز داشته باشد کمترین توجه می‌شود. تمرینات قدرتی، تمرین با وزنه و ماشین‌های بدنسازی همه برای ساختن عضله خوبند، اما با توجه به حجیم شدن عضلات انعطاف پذیری آن‌ها کمتر و کمتر خواهد شد. پیلاتس با ایجاد کشش های اکسترنیک همزمان با افزایش قدرت عضلات، باعث افزایش انعطاف پذیری آن‌ها نیز می‌شود.

زندگی زناشویی بهتر

پیلاتس حتی می‌تواند به زندگی زناشویی شما نیز کمک کند. هم مردان و هم خانم‌ها می‌توانند در این زمینه از پیلاتس بهره ببرند.

استیل بهتر

پیلاتس در کل بدنتان را قوی‌تر می‌کند، و به مردان هم همچون زنان قد و قامت استوارتری می‌بخشد. این اتفاق نه تنها باعث خواهد شد زیباتر بنظر برسید، بلکه به پیشگیری از مشکلات کمر نیز کمک می‌کند.

 

کلمات مرتبط: ورزش پیلاتس، پیلاتس برای بانوان، پیلاتس برای آقایان، فواید پیلاتس، همه چیز در مورد پیتلاس ، پیتلاس چیست ، همه چیز در مورد پیتلاس