آمادگی برای مبارزه آناتومی رزمی کار

images4 آمادگی برای مبارزه آناتومی رزمی کار

نویسنده در این تحلیل خود را از ویژگی های عضلات در mma و سایر اشکال مبارزه  با تماس کامل با نظری بر آناتومی به بدن و دستها می پردازد.

برای موفقیت لازم است مبارزان (افراد رزمی کار)از توان بسیار چنبره ای بهره مند باشند.تمام ماهیچه های ثابت بین دیافراگم و کف لگن،چنبره دانسته می شود.ان عضلات قسمت فوقانی پشت را که کتف را در پشت دیوهره قفسه سینه حفظ می کند،در بر می گیرد.

چرا عضلات چنبره ای شما نیاز به تقویت دارند؟برای اینکه آنها پایه ساز تمام نیریی هستند که فرد برای مشت و لگد زدن لازم دارد.و آن نیرو را تولید میکند.همچنین آنها نقش ضروری در اجرای حرکات پیچش و چرخش دارند.که در پرتاب کردن و دست و پنجه نرم کردن به آن نیاز داریم یا به عبارت دیگر در زمانی که دو نفر گلاویز می شوند مهم می باشند.مربی که با بازی های رزمی آشناست ،به شما خواهد گفت که اگر در تمرینات قدرتی بیش از حد روی ماهیچه های محیطی تان متمرکز شوید و بقدر کافی وقت برای عضلات چنبره ای تان در نظر نگیرید نخواهید توانست حداکثر قدرت را در خود ایجاد نمایید.حتی بدتر،شما ممکن است خود را در معرض آسیب قرار دهید.

قدرت عضلات محیطی نیز مهم است  و به هنر تمرین شما بستگی دارد،نیازی به وجود تعادل بین ماهیچه هایی که اندام (دست)را می کشند و آنهایی که اندام (دست ) را خم می کنند نمی باشد.چطور؟در هنر های رزمی،تمرین کنندگان به طور انتخابی  ماهیچه های خاصی را پرورش می دهند که توسعه ماهیچه های مقابل را به حداقل می رساند.وینگ چون مثالی از ان می باشد.از آنجاییکه رزمی اموزان مشت زدن سریع و قدرتی را با ارزش می دانند ،انها اغلب عضلات سه سر را بسط می دهند بدون صرف زمان برای پرورش عضلات دو سر ،عضلاتی که می تواند قدرت و سرعت مشت زنی را بکاهد.

علاوه بر عضلات محیطی ،قدرت ذاتی دستها در ورزشهای رزمی مهم می باشد.تقویت استخوان می تواند  روندی دقیق، پر زحمت و طولانی باشد اما اغلب بسیار سودمند است.شکل غیر طبیعی استخوان پا در سبکهای موی تای و استخوان های ساعد در کاراته شاهدی بر این موضوع می باشد.رزمی اموزان کهنه کار می دانند که در خلال تماس سخت مکرر لایه خارجی استخوان،یاکورتکس ضخیمتر  و سخت تر می شوند و بطور بلقوه استخوان ها را محکمتر  از چوب بیس بال می کند.

تا به حال متعجب شده اید که چرا یک رزمی کار برجسته را مانند فردی که بدنسازی کار است، ندیده اید؟؟به عبارت دیگر چرا تا به حال یک رزمی کار برجسته ره به هیکل و هیبت فردی که بدنسازی کار میکند ندیده اید؟این امر بدان دلیل است که انواع مختلف توده عضلاتی در اهداف مختلف به کار گرفته می شوند.وزنه برداران رده جهانی،آقای المپیا،بدنساز و رزمی کاران،همگی فیزیک بدنی متفاوتی دارند که برای ورزش انتخابی اشان بهترین وضعیت می باشد.

به عنوان یک رزمی کار ،شما احتمالا نباید عضلات سنگینی داشته باشید چرا که شما میدانید توده بدنی زیاد سرعت عمل شما را کم می کند و نیاز به تقویت بسیار زیاد برای حفظ انعطاف پذیری خواهید داشت.از انجاییکه سرعت و قدرت در هنر مهم می باشد مهم است که شما به مقدار صحیح از تکنیکهای دقیق تقویت عضله در زمانیکه در حالت استراحت هستید بهره ببرید.

بهترین قسمت این،انست که زمانیکه حفظ فیزیکی بدنی ایده آل برای برخی سرگرمی ها و ورزشها دشوار و یا ناسالم است،بهترین فیزیک بدنی برای ورزشهای رزمی از دید جهانی سالم است.بله روشهای مختلف با ساختار های متفاوتی کار می کنند اما در همه احتمالات روشی وجود دارد که با بدن شما متناسب است و قادر به بهبود شما می باشد.برای اطمینان از اینکه شما تا حد امکان سالم می باشید. کنترل ساده شاخص توده بدنی یا نسبت قد به وزن شما توصیه می شود.این کنترل به شما کمک می کند تا تعیین نمایید آیا شما در زیر وزن طبیعی هستید،اضافه وزن بیش از حد یا نسبت به قدتان چاق می باشید؟

اگر شما انتظار دارید که این نوشته با شرح اناتومیکی رزمی کارا کامل خاتمه یاسد.متاسفم که باید ناامیدتان کنم.یکی وجود ندارد.رزمی کار در تمام اشکال و سایز های متفاوت ظاهر می شود ./او فردی است که قدرتهای خودش را می شناسد  و در این فکر است که آیا امکان بهبود آنها وجود دارد و چه کسی می تواند در این ورزش فیزیک او را بسازد.